65

65


آیا خوردن انواع مواد غذایی کنسروی مانند کنسرو لوبیا در بارداری می تواند ضرری برای مادر و جنین داشته باشد؟ اصلاً در مورد تغذیه دوران بارداری چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟
شاید هر محصولی را در حالت عادی مصرف کنید، زیاد برای شما ضرر ایجاد نکند. مثلاً با وجود همه مضراتی که برای غذاهای آماده و فست فود ها گفته می شود، باز افرادی هستند که آن ها را مصرف کرده و خب زیاد هم فکر مشکلات ناشی از آن در ادامه نیستند. در حقیقت ضرر های طولانی مدت دارند. شاید هم برای برخی زیانی ایجاد نکنند. اما در برخی از شرایط مصرف همان مواد غذایی بسیار مضر است و موجب آسیب های جبران ناپذیری می شود. در مورد دوران بارداری برای شما مهم است که غذاهای سالم مصرف کنید. اما کنسرو لوبیا آیا برای این دوران مشکلی دارد؟ خوردن کنسروجات کلاً می تواند ضرر هم داشته باشد؟
جدای از بحث مواد افزودنی که باید طبق استاندارد باشد، در مورد مواد غذایی کنسروی حتی الامکان نباید استفاده شود. زیرا مضرات خاص خود را در طولانی مدت روی بدن افراد می گذارد. برای زمان بارداری چون مادر به شدت تحت تأثیر افزایش فشار خون، است، باید کمتر از این نوع مواد غذایی استفاده کند.چون در کارخانه ها آن ها را به اصطلاح خوش نمک درست می کنند.

تهیه کنسرو لوبیا در منزل

خب با تفاسیر انجام شده، نیاز است تا بدانید که خودتان هم می توانید تهیه کنسرو لوبیا را داشته باشید. در حقیقت همان تهیه خوراک های مختلف با انواع لوبیا است. که با سس گوجه یا طعم های مختلف از سس می پزید. این گونه تهیه کنسرو لوبیا در منزل بدون نمک و مواد افزودنی سالم و سریع خواهد شد. در دوران بارداری هم غذای خوشمزه و مقبولی خواهد بود.

انواع کنسرو لوبیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *