قیمت کنسرو ماهی صادراتی درجه یک به همراه روش ها و راهکار های اصولی، پیشنهاد می شود که تا آخر این متن همراه ما باشید.

ماهی یکی از غذا های خوشمزه و بسیار مقوی دریایی بوده که به صورت های مختلف قابل استفاده می باشد که تولید آن به روش کنسرو شده بسیار رایج است.

کنسرو ماهی صادراتی

کنسرو ماهی را می توان از انواع ماهی ها تولید نمود و تولید آن در کارخانه های صنعتی و با به کار گیری مواد اولیه مرغوب و درجه یک تولید می نمایند.

این محصول پس از تولید در مکانی کاملا بهداشتی و توسط دستگاه های مختلف بسته بندی و پلمپ می گردد و بر روی بسته آن ها تاریخ تولید، تاریخ انقضا و دیگر پروانه های بهداشتی دیگر به خوبی درج می گردد که وجود این نوشته ها به خوبی تضمین کننده کیفیت بالای این محصولات می گردد.

برند های متفاوتی در کشور موجود می باشند که به تولید این کالا ها با هم در رقابت می باشند، برند های معتبر پس از تولید این محصولات اقدام به معرفی و تبلیغ آن ها می نمایند و با انجام تبلیغات گسترده آن ها را به جهانیان معرفی نموده و قیمت های آن ها را نیز به اشتراک می گذارد و برای فروش آن ها به شیوه های مختلف بازار یابی می کنند.

بازار یابی یکی از نکات بسیار مهم در فروش این کالا ها به حساب می آید. آن ها پس از تولید به سراسر فروشگاه های کشور ارسال می گردند تا به راحتی در اختیار عموم قرار بگیرند.

کنسرو ماهی تمام خواص ماهی تازه را در خود حفظ نموده است و منبع فسفر و منگنز بوده که سبب تقویت حافظه می گردد و به دلیل داشتن پتاسیم، منیزیم و حتی کلسیم سبب رشد و استحکام استخوان ها می گردد و به همین دلیل از بروز پوکی استخوان به خوبی جلوگیری می نماید.

کنسرو ماهی سرشار از پروتئین بوده و مصرف آن به راحتی پروتئین مورد نیاز سلول های بدن را تامین می نماید، چربی های موجود در این محصول خوشمزه کاملا سالم و بدون عوارض می باشد و سبب کاهش کلسترول خون می گردد و به همین دلیل گوشت ماهی به عنوان سالم ترین نوع گوشت شناخته می شود.

و به همین دلیل مصرف آن به تمام گروه های سنی مخصوصا بیماران سرطانی توصیه می گردد و البته به دلیل داشتن امگا فراوان در پر شدن طبیعی صورت نقش بسزایی دارد.

کنسرو ماهی به دلیل مقوی بودن، به عنوان یک ماده غذایی کامل و آماده می باشد و قابل استفاده برای زمان هایی است که وقت زیادی وجود ندارد و حتی برای پذیرایی از مهمان ها نیز مناسب می باشد.

این کالا ها به وفور و با بیشترین میزان کیفیت در کشور ما تولید می گردد و همین ویژگی ها می تواند گزینه مناسبی باشد تا توجه کشور های دیگر به آن ها جذب گردد، کشور های دیگر درخواست خود را از طریق سایت های معتبر موجود در فضای مجازی به کشور ما اعلام می کنند.

فرآیند صادرات بسیار پیچیده بوده و نیازمند صدور مجوز هایی از سوی سازمان های مختلف دولتی می باشد، کار صادرات را بازرگانی ها و نمایندگان فعال داخلی انجام می دهند و گرفتن این مجوز ها بر عهده آن ها می باشد.

مسئولین این نمایندگی ها با توجه به درخواست مشتری و نیاز بازار های آن ها، اقدام به خرید این کالا ها با حجم انبوه از تولید کنندگان می نمایند و معمولا اجناس صادراتی از نوع درجه یک و اصلی می باشند.

در صورت نبود کیفیت، کشور خریدار می تواند از قبل کردن آن ها امتناع ورزد و با برگشت زدن آن ها خسارت های زیادی بر اقتصاد کشور وارد نماید پس قبل از انجام هر کاری، باید از کیفیت بالای محصولات اطمینان کافی حاصل شود.

امروزه فرآیند صادرات از راه های زمینی، دریایی و هوایی انجام می گیرد و با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور گیرنده انتخاب این راه ها انجام می گیرد.

مثلا کشور هایی نظیر که دارای مرز خشکی مشترک با کشور ما می باشند صادرات به آن ها از راه زمینی و توسط ماشین ها انجام می گیرد.

و کشور هایی مانند کشور های عربی و دیگر کشور های حومه خلیج فارس که دارای مرز های آبی مشترک با کشور ما می باشند صادرات به آن ها از راه های هوایی و توسط کشتی های بزرگ باری انجام می گیرد.

کشور هایی اروپایی و دیگر کشورها که دارای فاصله زیادی با کشور ما می باشند صادرات به آن ها از راه هوایی و توسط هواپیما ها انجام می گیرد.

کالا های صادراتی توسط ماشین های سنگین به گمرک های موجود در مرز های کشور انتقال داده شده و در آن جا بار ها تخلیه می شوند.

در این مراکز ترخیص کاران مجربی وجود داشته که کار خود با توجه به قوانین موجود در کشور انجام می دهند، آن ها دارای کارت شناسایی بوده و با تخصصی که دارند باعث می شوند که کالا ها هر چه زود تر از گمرک ها تخلیه شده و راهی دیگر کشور ها شوند.

فرآیند تخلیه و بار گیری مجدد کالا ها توسط کارگرانی که در این مراکز کار می کنند انجام می شود و بنابراین سبب اشتغالزایی خوبی برای آن ها گردیده است و آن ها دستمزد خود را از ترخیص کاران می گیرند.

کنسرو ماهی صادرات در بسته بندی ها با وزن های مختلفی انجام می شوند و معمولا بسته بندی آن ها با توجه به قدرت و توانایی خرید مردم صورت می گیرد.

تعداد زیادی از آن ها داخل جعبه هایی قرار داده شده و به بازار های خارجی ارسال می گردند. آن ها از کیفیت بی نظیری برخوردار می باشند و همین عامل سبب جلب توجه مشتری ها گردیده و بازار فروش آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

سالیانه درصد بالایی از این محصولات به کشور های خارجی صادر می گردد، بنابراین می توان گفت که صادرات کنسرو ماهی یکی از معاملات پر رونق بین المللی ایران با سایر کشور های جهان می باشد که ارز آوری خوبی را برای اقتصاد کشور ما به همراه می آورد.

علاوه بر این سبب می شود تا خط تولید این کالا ها رونق خاصی پیدا نماید و نیاز کشور به آن ها نیز به خوبی تامین گردد و هم چنین اشتغالزایی خوبی را برای برخی از اقشار جامعه به دنبال دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *